Darmowa dostawa od 199zł

Życzenia dla noworodka i gratulacje dla rodziców – jakie będą odpowiednie?

0
Życzenia dla noworodka i gratulacje dla rodziców – jakie będą odpowiednie?

Narodziny dziecka to ważne wydarzenie w rodzinie. Każdy chciałby w jakiś sposób przywitać małego człowieka, jednocześnie przekazując gratulacje młodym rodzicom. W jaki sposób to zrobić? Najprostszą formą jest wysłanie życzeń dla malucha za pomocą poczty tradycyjnej lub elektronicznej. Można je również wręczyć osobiście, podczas pierwszej wizyty. Kartkę, na której napiszemy życzenia dla noworodka, możemy kupić lub przygotować samodzielnie. Może sami jesteśmy rodzicami i będzie to doskonała okazja, żeby wraz ze swoimi pociechami przygotować taką kartkę i przy okazji przekazać piękny zwyczaj ofiarowania komuś swojej pracy. Jeśli jesteśmy fanami nowych technologii, to możemy przygotować prostą kartkę, np. w programie Canva, a później wysłać ją e-mailem, MMS czy wiadomością na komunikatorze. Co powinno się w niej znaleźć? Czytaj dalej i poznaj nasze podpowiedzi.

 

Jak mogą wyglądać życzenia dla noworodka i gratulacje dla rodziców?

Internet pełny jest inspiracji, gotowych życzeń, wierszyków i innych form gratulacji. Jeśli brakuje nam kreatywności lub czasu, to możemy skorzystać z gotowców. Wydaje nam się jednak, że stworzenie czegoś od siebie jest bardziej wyjątkowe – szczególnie jeśli jesteś blisko z rodzicami malucha i wiesz, jak wyglądał czas oczekiwania. Możesz do tego nawiązać, pisząc gratulacje. A może para została rodzicami po raz drugi? Wówczas takie gratulacje mogą mieć inną formę niż te, gdy rodzi się pierwsze dziecko.

 

Gratulacje z okazji narodzin dziecka

Propozycja pierwsza:

Kochani,

dziś ważny i długo wyczekiwany moment. Jeden z ważniejszych dni w Waszym życiu, o ile nie najważniejszy. Powitaliście na świecie nowego człowieka. Ofiarowaliście życie. Od teraz jesteście rodzicami i przed Wami nieskończenie wiele zadań:– bezkresne przytulanie,

 • bezkresne przytulanie,
 • całowanie zdartych kolan,
 • wielokrotne odpowiadanie na te same pytania,
 • opowiadanie o świecie,
 • śpiewanie,

i wiele innych, dzięki którym Wasze dziecko poczuje się ważne, kochane i wyjątkowe.

 • całowanie zdartych kolan,
 • wielokrotne odpowiadanie na te same pytania,
 • opowiadanie o świecie,
 • śpiewanie,
 • i wiele innych, dzięki którym Wasze dziecko poczuje się ważne, kochane i wyjątkowe.

Od dziś bezkarnie będziecie mogli wspinać się po drabince na placu zabaw i zjeżdżać na sankach, gdy śnieg oprószy pobliskie pagórki. Będziecie towarzyszami w radości, smutku i złości. W Waszym domu zagoszczą wszystkie odcienie emocji, którymi obdaruje Was ten mały człowiek. Cieszymy się razem z Wami, że możecie tego doświadczać i być świadkami czegoś tak niesamowitego, jak rozwój człowieka. Niech Wasza podróż przyniesie Wam wiele satysfakcji, a potknięcia dostarczą lekcji, z których wyciągniecie wnioski na przyszłość.

Życzymy Wam siły, wytrwałości i dużo miłości.

Propozycja druga:

Moi Drodzy,

dziś po raz drugi staliście się rodzicami. Kąpiel czy zmiana pieluszki nie są dla Was już takim wyzwaniem jak wcześniej. W codziennej pielęgnacji i opiece doskonaliliście się intensywnie w ostatnim czasie. Teraz przed Wami nowe wyzwania:

 • umiejętność rozdwojenia, kiedy dzieci chcą iść w różnych kierunkach,
 • ćwiczenie mięśni, żeby podnosić oba skarby jednocześnie,
 • umiejętne słuchanie, by wyczulić się na różne potrzeby,
 • całe morze cierpliwości, kiedy obydwoje będą chcieli tę samą łopatkę,
 • jeszcze więcej siniaków i guzów do całowania,

i wiele innych, dzięki którym Wasze dzieci poczują się ważne, kochane i wyjątkowe.

Wasze dziecko w końcu zyskało kompana do zabawy, więc wyczekujcie dnia, kiedy pociechy zajmą się sobą, a Wy oddacie się błogiemu lenistwu. W Waszym domu będzie gwarno i naprzemiennie będzie słychać śmiech, płacz czy krzyk. Będziecie obserwatorami narodzin wyjątkowej więzi między Waszymi dziećmi. Cieszymy się razem z Wami, że możecie tego doświadczać i być świadkami czegoś tak niesamowitego. Niech Wasza podróż przyniesie Wam wiele satysfakcji, a potknięcia dostarczą lekcji, z których wyciągniecie wnioski na przyszłość.

Życzymy Wam siły, wytrwałości i dużo miłości.

 

Życzenia dla noworodka

Przykład:

Kochane Maleństwo,

witamy Cię na świecie. Ogromnie się cieszymy, że to właśnie Ty będziesz częścią naszej rodziny. Życzymy Ci, żeby życie obdarzyło się ogromem miłości i radości. Idź przez życie z odwagą, zrywając szczęście i zapisując wspomnienia. Niech doświadczenia Cię wzmacniają, a upadki wzbogacają. Pamiętaj, że jesteś wyjątkowy.

Im więcej włożysz serca i sprawisz, że życzenia będą wyjątkowe, tym większa szansa, że rodzice przechowają je dla swojego maleństwa. Czy to nie wspaniałe móc przeczytać taką kartkę, kiedy jest się już dorosłym?

 

Jak zatrzymać życzenia dla noworodka na dłużej?

By zatrzymać życzenia dla noworodka na dłużej, warto założyć specjalne pudełko na skarby i pamiątki. Możecie włożyć tam opaskę ze szpitala, pierwsze ubranko, kartki z gratulacjami i wszystko to, co w przyszłości przywoła wspomnienia i przypomni ten wyjątkowy czas. Możecie też kupić album, do którego wkleicie kartki, zdjęcia i dodatkowo zapiszecie wszystkie ważne momenty i wspomnienia z pierwszego roku.

 

Życzenia z okazji narodzin w zasięgu ręki?

Ciekawym pomysłem jest umieszczenie życzeń dla noworodka na odwrocie obrazka, który może zdobić dziecięcy pokój. Co może znaleźć się w ramce? Metryczka noworodka z najważniejszymi danymi z dnia narodzin albo odbicie maleńkiej stópki czy rączki maleństwa. Taka pamiątka będzie pokazywała obdarowanemu, jak szybko rośnie i się zmienia. Wystarczy, że przyłoży rękę lub stopę do odbicia i zobaczy różnicę. Zda sobie sprawę z tego, jak mały był, kiedy przyszedł na świat. Świetnym pomysłem będzie też ramka z metryczką z kartki z kalendarza zdzieraka. Na kartce znajduje się rok, miesiąc, dzień, tydzień, imieniny, godzina wschodu i zachodu słońca oraz znak zodiaku. Dzięki temu, że na odwrocie ramki napiszesz życzenia, młody człowiek zawsze będzie mógł po nie sięgnąć i je przeczytać.

 

Życzenia dla noworodka zebrane w księdze gości

Kolejnym pomysłem na zachowanie życzeń dla noworodka jest zebranie wszystkich w formie „Księgi gości”. Możesz kupić tradycyjny album lub notes ze sztywniejszymi kartami. Goście, którzy odwiedzają pierwszy raz maluszka, mogą zostawić w nim kilka słów od siebie. Obok możesz też wkleić zdjęcie z tego spotkania i kartki z życzeniami, które dostaliście. Po latach maluch będzie mógł osobiście przeczytać, jakimi słowami bliscy witali go na świecie.

Taka forma zebrania życzeń doskonale sprawdzi się też podczas chrztu. Dzięki temu na lata zachowacie wspomnienia z tego dnia.

 

Gratulacje z okazji narodzin wnuka

Gratulacje z okazji narodzin maluszka zwykle przekazujemy rodzicom. Jednak warto pamiętać też o seniorach, szczególnie gdy doczekali się pierwszego wnuka czy wnuczki. To dla nich wyjątkowy czas i nowa rola w życiu, z którą przyjdzie się zmierzyć. Pokażmy im, że o nich pamiętamy. Wyślijmy kartkę, pisząc wzruszające życzenia z okazji narodzin wnuczki/wnuka.

Kochani,

dziś ważny i długo wyczekiwany moment. Jeden z ważniejszych dni w Waszym życiu. Powitaliście na świecie nowego człowieka. Od teraz jesteście dziadkiem i babcią, a przed Wami nieskończenie wiele zadań:

 • bezkresne przytulanie,
 • czytanie książeczek,
 • odpowiadanie na pytania a dlaczego,
 • nauka nowych technologii,

i wiele innych, dzięki którym Wasz wnuk poczuje się ważny, kochany i wyjątkowy.

Od dziś będziecie mogli obserwować rozwój małego człowieka, bez konsekwencji tego, jak wychowujecie. Bycie dziadkiem czy babcią to zupełnie inna rola niż rodzicielska. Teraz czeka Was mnóstwo przyjemności oraz wzruszeń podczas pierwszych przedszkolnych występów.

Gratulujemy Wam tego nowego etapu, niech przynosi Wam ogrom radości.

Życzenia dla noworodka i gratulacje z okazji narodzin dziecka to wyjątkowa forma pokazania bliskim, przyjaciołom czy znajomym, że jesteśmy z nimi w tym ważnym dla nich czasie. To możliwość pokazania im, że o nich pamiętamy i myślimy. To drobny gest, a może znaczyć tak wiele i być zapamiętany na długo.

Komentarze do wpisu (0)

Opinie

Super !!! Jestem mega zadowolona z wykonania materiału !!! Prezent idealny

Paulina

Piękny kocyk, polecam.

Klaudia

Elegancki :)

Marcin

Polecam. Piękne produkty przygotowane z najwyższa dbałością

Kamila

To już drugi kocyk w naszej rodzinie! Jest piękny, mięciutki, praktyczny. A przede wszystkim przypom...

Anna

Kocyk jest po pierwsze przepiękny, ale przede wszystkim jest to genialna jakość. Polecam każdemu

Halina

Cudny, mięciutki, idealny dla maluszka

Paulina

Zgodnie z oczekiwaniami i opisem. Dziękuję.

Aleksandra

Such amazing, loving memory to have and hold forever. Such beautiful design, Weronika is very nice a...

Tena

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl