Darmowa dostawa od 199zł

Jak zrobić odcisk stópki niemowlaka?

0
Jak zrobić odcisk stópki noworodka

Czy znasz bardziej rozczulający widok niż stópki niemowlaka? Niewiarygodnie maleńkie są przez krótki okres, dlatego warto uwiecznić je jak najszybciej, by zatrzymać to magiczne wspomnienie na dłużej.

Jak zrobić atramentowy odcisk stópki niemowlaka?

Nie musisz przejmować się tym, że dla maluszka nieprzyjemne będzie smarowanie nóżki farbą, a dookoła powstanie bałagan. Specjalna folia z tuszem pozwala na wykonanie atramentowego odcisku bez kontaktu stópki z tuszem. Folia, która działa na podobnej zasadzie jak kalka, pozwala na przeniesienie odbicia przez przyłożenie stopy do czystej powierzchni, bez bezpośredniego kontaktu z farbą. Dzięki temu bez obaw możesz zrobić taką pamiątkę już w pierwszych dniach po narodzinach.

W czym stworzyć odcisk stópki dziecka?

Popularnym sposobem na zachowanie małej stópki lub rączki jest odciśnięcie jej w masie gipsowej. Taki odcisk w białej masie wygląda również uroczo, jednak odbicie atramentowe ma kilka przewag. Zasadnicza różnica to trwałość pamiątki. Glinka, gips lub inna masa po zaschnięciu jest krucha i z czasem może popękać. Co istotne w dłuższym okresie, atramentowy odcisk znacznie łatwiej przechowywać. Po latach eksponowania go w ramce możesz wyjąć kartkę i schować ją do albumu ze zdjęciami lub innymi pamiątkami. Łatwo przechować go również w formie elektronicznej. Po zeskanowaniu odbicie możesz mieć w galerii lub dodać je do zdjęć w fotoksiążce, wydrukować na bodziaku czy t-shircie taty, a nawet zrobić z niego tatuaż.

Co jest potrzebne do wykonania odcisku stópki lub rączki?

Najważniejszy element to ramka ze specjalną folią, na której znajduje się tusz. W zestawie są też białe kartoniki, na których stworzysz odcisk. Tu znajdziesz zestaw do odbicia stópki w zestawie z ramką lub sam tusz do odbicia stópki.

Do wykonania odcisku będziesz potrzebować jeszcze czegoś, co zapewni sztywne podłoże. Mogą to być, tak jak na zdjęciach niżej, plecy ramki do oprawienia odcisku, ale wystarczy mała książka lub kawałek sztywnego kartonu.

Jak przygotować się do odcisku stópki?

 

Zrobienie odcisku nie wymaga specjalnych przygotowań. Warto jednak wybrać odpowiedni moment, kiedy maluszek jest najedzony, wyspany i zadowolony z życia. Przed przyłożeniem stópki możesz sprawdzić, czy dziecko nie ma silnego odruchu przykurczania paluszków. Wtedy odcisk łatwiej będzie wykonać w trakcie snu.

 

Niebrudzący odcisk stópki niemowlaka – jak wykonać krok, po kroku?

Biały kartonik z zestawu kładziemy na naszej podkładce (książce lub tyle ramki), a na nim umieszczamy folię, tuszem w stronę kartki (czyli stroną z czerwonym napisem STOP).

Do tak przygotowanej folii przyłóż stópkę lub rączkę malucha. Od razu zabierz ją z folii – bez przesuwania, żeby odcisk się nie rozmazał. Powoli odklej folię od kartonika i gotowe.

Cała trudność wykonania ładnego odbicia sprowadza się do tego, by zrobić je delikatnie. Intuicja może podpowiadać, że stópkę – jak stempel – trzeba mocno docisnąć. Jednak najlepszy efekt uzyskasz, jeśli przyłożysz ją leciutko. Ważne tylko, by cała dotknęła folii z tuszem, żeby na pamiątce nie zabrakło któregoś małego paluszka.

 

Jeśli pierwsze odbicie nie wyjdzie dobrze, z powodzeniem możesz powtórzyć proces na nowym kartoniku. Kolejne odbicie wyjdzie mniej intensywne, ale też piękne i będzie na nim widać jeszcze więcej detali małej stópki.

 

Masz już piękne odbicie. Opraw je w ramce 9x13 cm (kartoniki z zestawu pasują do tego wymiaru ramki) i ciesz się oryginalną pamiątką w rodzinnej galerii. Jeśli udało Ci się wykonać więcej odcisków, umieść je w albumie do zdjęć KRONICE dziecka lub podaruj dziadkom.

Pamiętaj, żeby na odwrocie kartonika lub ramki zapisać czyja to stópka i kiedy zostało wykonane odbicie. Po latach zatrze się w pamięci ten moment, a dziecko na pewno będzie pytać, kiedy jego stópka była taka maleńka. Dzieci uwielbiają przykładać nóżkę do odbicia i sprawdzać, jak bardzo już urosła.

 

Komentarze do wpisu (0)

Opinie

Super !!! Jestem mega zadowolona z wykonania materiału !!! Prezent idealny

Paulina

Piękny kocyk, polecam.

Klaudia

Elegancki :)

Marcin

Polecam. Piękne produkty przygotowane z najwyższa dbałością

Kamila

To już drugi kocyk w naszej rodzinie! Jest piękny, mięciutki, praktyczny. A przede wszystkim przypom...

Anna

Kocyk jest po pierwsze przepiękny, ale przede wszystkim jest to genialna jakość. Polecam każdemu

Halina

Cudny, mięciutki, idealny dla maluszka

Paulina

Zgodnie z oczekiwaniami i opisem. Dziękuję.

Aleksandra

Such amazing, loving memory to have and hold forever. Such beautiful design, Weronika is very nice a...

Tena

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl