Darmowa dostawa od 199zł

Podnoszenie główki u niemowląt – nasze najlepsze sposoby

0
41.jpg

 

NASZE KOCYKI MOTYWUJĄ MALUSZKI DO PODNOSZENIA GŁÓWKI

Maluch niechętnie podnosi główkę? A Ty martwisz się tą sytuacją? Polecamy sposób, który pomoże go zmotywować i nagrodzić jego wysiłek pełnym wrażeń obrazem. Tak działają czarno-białe kocyki dla niemowląt. To bodziec, któremu nie oprze się żaden maluch.

Zanim pokażemy Wam jak działają na maluchów nasze personalizowane kocyki napiszemy nieco o podnoszeniu główki – to ważny moment, na który czekają zatroskani rodzice. Lek. Dagmara Chmurzyńska-Rutkowska pediatra dzieląc się z nami swoim doświadczeniem potwierdza, że początkowo niektóre dzieci są niezbyt chętne do takich ćwiczeń. Marudzą, szybko się niecierpliwią i protestują. Jednocześnie uspokaja, że  biorąc pod uwagę wielkość główki i siłę mięśni niemowlaka - nie ma się co dziwić.

By zrozumieć ile pracy i wysiłku czeka Twoje dziecko wyobraź sobie, że obwód Twojej głowy jest większy niż klatki piersiowej, że masz na sobie duży kask, leżysz na brzuchu, a ktoś żąda od Ciebie byś podnosił ten ciężar i jeszcze utrzymywał go w pionie.

Dlaczego to jednak takie ważne? I dlaczego oczekujemy takiego wysiłku od delikatnego maleństwa? Dziecko powinno być układane na brzuchu, by mogło się prawidłowo rozwijać i powinno podnosić główkę, by przygotować się do nauki chodzenia. Nie możesz czekać aż stanie się starsze i samo zacznie dźwigać głowę. Eksperci mówią: „Nie, nie zacznie!” Jeśli nie było wcześniej układane w pozycji na brzuchu, nie nauczy się dźwigać głowy, bo nie wyćwiczyło mięśni karku. Maluszek musi nauczyć się napinać mięsnie tak, by utrzymać główkę prosto. Słabiutkie jeszcze mięśnie karku i szyi potrzebują ćwiczeń. Jest to dla niemowlaka zupełnie nowa sytuacja, bo w brzuszku nie musiał walczyć z siłą grawitacji, chroniły go wody płodowe. Pamiętaj! Nie przemęczaj maluszka, wystarczy kłaść go na brzuszku na minutę, dwie, albo do czasu, gdy zacznie płakać.

Lek. Dagmara Chmurzyńska-Rutkowska autorka bloga: Mama Pediatra - podkreśla, że układanie dziecka na brzuchu to jeden z pierwszych elementów stymulujących jego rozwój ruchowy. Codzienny trening jest potrzebny, by dziecko mogło osiągać kolejne etapy rozwoju umiejętności (ćwiczyć równowagę, obroty itp). Wszelkiego rodzaju maty czy zabawki (najlepiej w kontrastowych barwach bieli i czerni) są przydatne w trakcie tych kilku minut codziennych ćwiczeń.

Biało-czarne kocyki w roli pierwszej maty edukacyjnej i stymulatora rozwoju

Zapytacie: jak w podnoszeniu główki może pomóc bawełniany kocyk dla niemowląt? To proste.

PO PIERWSZE ZATRZYMUJE UWAGĘ DZIECKA NA DŁUŻEJ

Gdy niemowlaczek leży na kocyku w kolorowe misie to widzi jedynie rozmazany obraz. Gdy podnosi główkę, a przed sobą ma matę w jednym kolorze, to traci zapał. Ale gdy leży na kontrastowym personalizowanym kocyku, unosi główkę i widzi proste, wyraźne wzory (misie, ciuchcie), napisy i mocny czarno-biały kontrast – skupia uwagę i stara się jak najdłużej trzymać główkę w górze. Ma motywację by jeszcze raz podnieść głowę i by znów zobaczyć ten obraz. Na tym polega magia czarno-białych kocyków dla dziecka. Zobacz wszystkie nasze kocyki dla niemowląt http://nameme.pl/kategoria/kocyki-personalizowane-dla-niemowlat

To nie tylko nasza teoria, to doświadczenia naszych klientów.

Dostaliśmy kilka bardzo dla nas cennych wiadomości, w których rodzice dzielili się z nami swoją radością. Zaobserwowali, że ich maluszek chętnie patrzy na wzory na kocyku i że kocyk jest ulubionym miejscem do podnoszenia główki. Takie cenne opinie to niezbity dowód na to, że czarno-białe kocyki dla niemowląt pełnią wiele ważnych funkcji.

Kontrastowy kocyk dla niemowlaka

 

 

„Kocyk samoloty to ulubiony kocyk Bruna, bo widzi wzory. Ja też go uwielbiam, bo dzięki temu, że synek lubi go obserwować mam chwilę dla siebie”.

Hania najbardziej lubi ćwiczyć podnoszenie główki na swoim kocyku w stópki.

Mama Antosia napisała do nas, że nie mogła w to uwierzyć jak szybko maluszek zauważa kontrastowe wzory. Jeszcze na nic nie zwracał uwagi, a misie na kocyku naprawdę widział.

Więcej opinii na temat naszych bawełnianych kocyków znajdziesz we wpisie http://nameme.pl/blog/aktualnosci/kocyk-dla-niemowlaka-opinie

 

Biało-czarna mata dla niemowląt

 

PO DRUGIE BEZPIECZNE I WYGODNE PODŁOŻE

Delikatny, bawełniany kocyk milutki w dotyku to idealne podłoże do leżenia na brzuszku. Niemowlak w takiej wygodnej pozycji wzmacnia mięśnie karku, dzięki temu stają się na tyle silne, by podnieść główkę i utrzymać ją w pionie.

Możesz rozłożyć kocyk na dywanie, łóżku, macie, a także na swoim brzuchu czy kolanach (pediatrzy, psychologowie zachęcają do takiej formy kontaktu z dzieckiem). Ciepły i mięciutki kocyk dla niemowląt będzie przyjemnym podłożem do ćwiczeń (gdy zmęczy się podnoszeniem główki przyjemnie będzie odpocząć przytulając się do bawełnianego kocyka, a nie szorstkiej i zimnej podłogi). Pozycja na brzuchu jest szczególnie ważna w pierwszych trzech miesiącach życia. Dziecko około 4 miesiąca osiąga stabilną pozycję podporu, a następnie wysoko podnosi głowę. Ponadto leżenie na brzuszku pomoże w złagodzeniu kolki i zapewnia ładny kształt główki.

PO TRZECIE RODZIC POZNAJE PRZESTRZEŃ DZIECKA

Kocyk dla niemowlaka pozwala na przyjemny kontakt z podłogą, który jest bardzo ważny dla dzieci w pierwszych miesiącach życia. Maluch swobodnie bada nieznaną przestrzeń, ma szansę poczuć w niej swoje ciało i to jak zachowuje się podczas grawitacji. Rodzic bawiąc się z dzieckiem poznaje jego horyzont i pomaga mu kształtować funkcje ruchowe. Ważne, by inicjować zabawę, która usprawnia umiejętności ruchowe niemowlaka i motywuje go do ciężkiej pracy, jaką jest podnoszenie główki. Idealnie do tego nadają się karty kontrastowe dla niemowląt.

Jak to robić?

Powoli przesuwaj kontrastową kartę przed oczami maluszka. Obserwuj czy wodzi za nią wzrokiem. Kieruj ją na boki, w górę i dół – stymulując unoszenie główki.

Dowiedz się jak maluch postrzega kontrastowe karty. Więcej na ten temat znajdziesz we wpisie [znajdziesz tam też karty do wydruku z naszymi grafikami ] : http://nameme.pl/blog/aktualnosci/kontrastowe-karty-dla-niemowlat

Dziecko może czerpać radość z podnoszenia główki

Próby Twojego maluszka zostaną nagrodzone. Niemowlaczek leżąc na brzuszku w pierwszym miesiącu swojego życia zachwyci się tym, że posiadł nową umiejętność przekładania główki z boku na bok i że potrafi na kila sekund podnieść główkę niezbyt wysoko. Tym większa będzie radość, gdy podniesie się na prostych ramionkach i z wysoko zadartą główką będzie obserwował otoczenie. A jaka będzie Twoja radość, gdy będziesz obserwował Drogi Rodzicu postępy swojego dziecka i jego prawidłowy rozwój.

Kocyk i kontrastowe karty – dlaczego to działa?

Bo zarówno personalizowane kocyki, jak i kontrastowe karty dla niemowląt to przyjemna forma ćwiczenia i zabawy, a nie żmudna dla dziecka gimnastyka. 

 

Kontrastowa mata dla noworodka

 

Kontrastowa mata dla noworodka

 


Zapraszamy na blog naszego eksperta Lek. Dagmara Chmurzyńska-Rutkowskiej. W niezwykle przystępny sposób opisuje medyczne tematy interesujące wszystkich rodziców. 

MamaPediatra

Zdjęcia Instagram: 
@briightblvck / @alirra / @ourlittleinstalife / @darialigus / @memum / @agataczyzewska / @dominikatworek / @martyna_nowocien

 

Komentarze do wpisu (0)

Opinie

Super !!! Jestem mega zadowolona z wykonania materiału !!! Prezent idealny

Paulina

Piękny kocyk, polecam.

Klaudia

Elegancki :)

Marcin

Polecam. Piękne produkty przygotowane z najwyższa dbałością

Kamila

To już drugi kocyk w naszej rodzinie! Jest piękny, mięciutki, praktyczny. A przede wszystkim przypom...

Anna

Kocyk jest po pierwsze przepiękny, ale przede wszystkim jest to genialna jakość. Polecam każdemu

Halina

Cudny, mięciutki, idealny dla maluszka

Paulina

Zgodnie z oczekiwaniami i opisem. Dziękuję.

Aleksandra

Such amazing, loving memory to have and hold forever. Such beautiful design, Weronika is very nice a...

Tena

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl