Darmowa dostawa od 199zł

Najpopularniejsze imiona dla dzieci - ranking 2016 / 2017

0
40.jpg

JAKIE IMIĘ DLA DZIECKA WYBRAĆ? LISTA NAJMODNIEJSZYCH IMION

 

Zosia po babci? Czy Antoni po dziadku? A może egzotycznie brzmiące Kaiden? Zobacz jakie imiona wiodły prym w 2016 roku i jakie będą królować w nowym 2017.

Wraz z nadejściem Nowego Roku postanowiliśmy podsumować miniony 2016 i przyjrzeć się nowym trendom 2017. U nas jak zawsze temat kręci się wokół maluszków – tym razem skupiliśmy się na najmodniejszych imionach 2016 , które wydrukowaliśmy na naszych kocykach oraz tych, które mają szansę królować w 2017. Nasze rankingi porównaliśmy także ze statystykami w kraju.

Zobacz jak mamy oceniają nasze kocyki z imionami ttp://nameme.pl/blog/aktualnosci/kocyk-dla-niemowlaka-opinie

Modne imiona dla dziewczynki

 

W ciągu 2016 roku wydrukowaliśmy na naszych bawełnianych kocykach mnóstwo różnych  imion dla dziewczynek. Jedne były bardziej popularne, inne mniej, co idealnie obrazuje poniższa tabela. Jednak zarówno dla nas, jak  i rodziców każde imię było wyjątkowe, bo niosło w sobie niepowtarzalną historię, ale o tym nieco później, teraz chcielibyśmy zobrazować ranking popularnych imion dla dziewczynek.

 

Lista imion dla dziewczynki

 

Jak nasze statystyki mają się do polskich rankingów?

Na pierwszym miejscu w warszawskich statystykach uplasowało się tradycyjne imię Zofia. Na naszych kocykach pojawiały się Zosie, ale nie cieszyły się aż taką popularnością. Pierwsze miejsce zajęła Hania. Mimo wszystko pierwsza dziesiątka jest bardzo zbliżona do naszej, też mamy Maję, Alicję, Julię, Zuzię, i Amelię. Na liście panuje różnorodność: od poetycko brzmiącej Julii,  tradycyjnej Zofii po modną Maję.

Najpopularniejsze imiona dla dziewczynek nadawane w Warszawie w 2016

 1. Zofia              
 2. Maja   
 3. Alicja  
 4. Julia    
 5. Zuzanna         
 6. Amelia
 7. Hanna
 8. Oliwia             
 9. Aleksandra     
 10. Maria

Źródło: gorny.edu.pl

Zamów kocyk z imieniem dla dziewczynki http://nameme.pl/strona/kontakt 

Modne imiona dla chłopców

 

Dla chłopców wydrukowaliśmy w 2016 na kocykach równie dużo, rozmaitych imion co dla małych księżniczek. Zdecydowanie dominował Antoś / Antek / Antoni , co 32 z naszych kocyków był dedykowany maleńkiemu Antosiowi.

Lista imion dla chłopców

 

A jak to wygląda w polskich rankingach?

 

W Warszawie równie dużą popularnością cieszył się Antoś. Jednak to Jan zdominował wszystkie inne tradycyjne i egzotyczne imiona. Prym wiodły klasyczne, staropolskie imiona, które nadawano naszym dziadkom. Zyskały jednak nowe, świeże znaczenie.

Najpopularniejsze imiona dla chłopców nadawane w Warszawie w 2016

 1. Jan
 2.  Antoni
 3.  Franciszek
 4. Jakub 
 5. Szymon          
 6. Wojciech
 7. Aleksander     
 8. Piotr   
 9. Adam 
 10. Kacper

Zamów kocyk z imieniem dla chłopczyka   http://nameme.pl/strona/kontakt

Moda na tradycyjne imiona dla dzieci

 

W ostatnich 2-3 latach można zaobserwować, że coraz większą popularnością cieszą się tradycyjne, polskie imiona, które nosiły nasze babcie i nasi dziadkowie. To nasze kochane Zosie, Marysie, Antki i Jaśki widnieją na wielu kocykach.

 

 

Tradycyjne imiona polskie ranking

 

 

 Imiona oryginalne, egzotycznie brzmiące

 

Bywa i tak, że rodzice sprawdzają najpopularniejsze imiona nie po to, by je powielać, ale po to, by ich unikać. Ich zdaniem sytuacje, gdy w klasie jest 6 Antków czy 10 Zoś są niekomfortowe, a ich dziecko traci swą indywidualność. Bywa też i tak, że oryginalne imiona brzmią na tyle egzotycznie, bajecznie, że stają się bardziej pożądane. Coraz więcej Polaków zamawiających nasze kocyki, mieszka za granicą, podróżuje czy ma rodziny mieszane narodowościowo. Ci rodzice najchętniej wybierają imiona uniwersalne i łatwe do wypowiedzenia dla wszystkich członków rodziny. W dużej mierze na wybór imienia dla dziecka wpływ mają także uwarunkowania społeczne, aktualne trendy, a nawet popkultura. Nadajemy imiona znanych gwiazd, celebrytów, bo tak ma na imię śliczna dziewczynka, która gra w serialu czy ulubiony piosenkarz, piłkarz itd.

Na naszych kocykach też pojawiły się bardzo egzotyczne imiona: Arieh, Christian, Cornel, Elijah, Hercules, Fabian, Iwo, Inessa, Kasjan, Leah, Lotte, Milan, Nils, Orest, Terje, Tytus, Xavier, Zoe, Zoja i wiele innych.

 

 

 

Imiona 2017

 

 

 

Więcej niesamowitych zdjęć kocyków znajdziesz na naszym Instagramie https://www.instagram.com/nameme.pl

 

Imiona – zdrabniamy czy nie, jak to wyglądało w 2016?

 

Zaobserwowaliśmy jeszcze jedną ciekawostkę – niektórzy rodzice celowo wybierają imiona bez zdrobnień, by tak samo zwracać się do maluszka, jak do chłopca i dorosłego mężczyzny. Inni wręcz przeciwnie, chcą by w dzieciństwie można było zdrobnić imię, a w dorosłym życiu używać pełnej formy. By niemowlak mógł pobyć małym Jasiem, następnie stać się większym Jankiem, a potem już dorosłym Janem. Rodzice mają duże pole do popisu – od jednego imienia mogą utworzyć nawet kilkanaście zdrobnień.

Najwięcej różnych form wdrukowaliśmy dla imion:

 • Jan > Janek / Jasiek / Jasiu / Jasio / Jaś
 • Stanisław  >   Stasiu / Staś / Stach
 • Aleksander  >  Alek / Aleks / Alex / Olek / Oluś

Najrzadsze imiona

 

Najmniej kocyków wydrukowaliśmy z imieniem na literę C (poza imionami na litery U, V i X, ale one należą do rzadkości). Powstały tylko pojedyncze kocyki dla Catalei, Celinaki, Cezarego, Christiano, Cornela i Czesia.

To mało popularne imiona. W rankingu najpopularniejszych imion nadawanych w Warszawie  w 2016 roku na 116 imion męskich odnotowano tylko jedno na literę C – Czesław. Na 102 imiona żeńskie odnotowano tylko jedno na literę C – Celina.

Źródło: gorny.edu.pl

Imię to także niesamowita historia dziecka

Kocyk z imieniem to wyjątkowa pamiątka narodzin i okresu dzieciństwa, a także okresu, kiedy dzidziuś był w brzuszku, bo to właśnie wtedy rodzice tworzyli historię jego imienia. Uwielbiamy te opowieści, którymi często rodzice się z nami dzielą. To dla nas niezwykła wiedza, która emocjonalnie wiąże nas z tworzonym kocykiem, dzięki temu powstają z wielką pasją. To dla nas niezwykłe wyróżnienie, że znamy imiona maluszków, dla których tworzymy kocyki. Każdy niemowlak jest wyjątkowy, jego imię jest niepowtarzalne. Nawet 10 Kubusiów będzie Kubusiami jednymi w swoim rodzaju – mają inny wygląd, innych rodziców, inny kocyk i inną historię imienia.

To dla nas wyróżnienie, ale i obowiązek  pełnej koncentracji i mobilizacji. Zwłaszcza w sytuacjach, gdy wysyłamy tego samego dnia kocyki z takimi samymi imionami dla kilku maluszków. Wówczas skupiamy się na wysyłce maksymalnie tak, by wysłać odpowiedni kocyk do Ignasia urodzonego odpowiedniego dnia i godziny, a nie innego, który też będzie miał kocyk.  

Wracając do wyjątkowych historii… Zobaczcie jak niesamowite bywają historie imion maluszków. Jedna z najbardziej fascynująca  opowieści dotyczy właśnie najpopularniejszego imienia 2016 Antoni:

Imię tego Antosia narodziło się podczas narodzin innego maluszka . Ta magiczna historia przydarzyła się studentce Położnictwa i Ratownictwa Medycznego, kiedy po raz pierwszy była obecna przy naturalnym porodzie. To było dla niej tak niesamowite doświadczenie, że pod wpływem tej magicznej chwili postanowiła, że jej synek będzie miał na imię tak, jak chłopczyk, który na jej oczach przyszedł na świat – Antoni. Najbardziej zaskakujące było to, że nie wiedziała tego, że jej synek też tam był. Od kilku tygodni  była już w ciąży. Mąż Kasi wiedział jak ważnym i szczególnym imieniem był dla niej Antoś, dlatego decyzja o wyborze imienia i dla niego była oczywista.

Antoś czy Natan? Ta historia pokazuje, że dzieciątko może zdecydować samo. Antoś i Natan – te dwa imiona podobały się rodzicom. Ostatecznie jakie imię będzie nosił synek, zdecydować miał los. Mama postanowiła, że jeśli synek urodzi się do 17.06., czyli przed dniem rocznicy śmierci pradziadka, będzie miał po nim imię Antek, a jeśli urodzi się po 17.06. to będzie Natanem. Antoś wybrał bardzo precyzyjnie, przychodząc na świat dokładnie 17.06. jakby chciał zakomunikować światu: będę miał na imię Antoni, po pradziadku, który był wspaniałym człowiekiem.

Tata małej Liliany marzył o małej czarodziejce , czytając jej mamie o wróżce Lilianie w sadze Sapkowskiego. I stało się.

Najdłuższa historia wyboru imienia:  Mama Mai już w dzieciństwie zakochała się w tym imieniu. Najpierw wszystkie lalki miały na imię MAJA. Potem kiedy ciocia spodziewała się dziecka namawiała ją, by jej dzidzia w brzuszku miała tak właśnie na imię. Marzenie spełniło się dopiero, kiedy urodziła się jej córeczka.

 

 

Najpopularniejsze imię dla chłopca 2016

 

Na koniec ciekawostka

Najwięcej imion rozpoczynało się na literę M (blisko 150 kocyków) i literę A (blisko 120 kocyków).

Co 10 noworodek, dla którego przygotowywaliśmy kocyk mierzył dokładnie 56 cm, a średnio 54 cm, a ważył średnio 3387 g.

Popularne imiona 2017

 

Jeśli pod Twoim sercem rośnie życie, staniesz przed ważnym wyborem imienia dla nowo narodzonego dziecka. Zastanawiasz się jakie imiona będą najpopularniejsze w 2017 roku? Już specjaliści analizują zmieniające się trendy i typują kilka imion, które mogą stać się bezkonkurencyjne  w 2017 roku.

IMIONA MĘSKIE

Na popularności mają stracić takie imion jak: Jan, Antoni, Franciszek, Stanisław, Maksymilian, Julian, Ryszard, Borys, Ignacy, Ksawery.

Popularne będą: Leon, Marcel, Patryk, Kajetan, Dominik, Gabriel, Oskar, Leonard, Nikodem, Jeremi.

Najpopularniejsze: Miłosz, Igor, Juliusz, Remigiusz, Mikołaj, Sebastian, Hubert, Tobiasz, Kornel, Ludwik.

IMIONA ŻEŃSKIE

Stracą na popularności: Zofia, Maja, Alicja, Julia, Hanna, Oliwia, Maria, Antonina, Lena, Gabriela.

Popularne będą: Pola, Helena, Marcelina, Aniela, Michalina, Kornelia, Magdalena, Martyna, Kalina, Lidia.

Najpopularniejsze: Sara, Iga, Nina, Melania, Jaśmina, Rita, Marianna, Liwia, Dagmara, Łucja.

Oczywiście za rok podsumujemy jak sprawdziły się te prognozy i czy właśnie te imiona drukowaliśmy najczęściej w 2017 roku. 

Komentarze do wpisu (0)

Opinie

Super !!! Jestem mega zadowolona z wykonania materiału !!! Prezent idealny

Paulina

Piękny kocyk, polecam.

Klaudia

Elegancki :)

Marcin

Polecam. Piękne produkty przygotowane z najwyższa dbałością

Kamila

To już drugi kocyk w naszej rodzinie! Jest piękny, mięciutki, praktyczny. A przede wszystkim przypom...

Anna

Kocyk jest po pierwsze przepiękny, ale przede wszystkim jest to genialna jakość. Polecam każdemu

Halina

Cudny, mięciutki, idealny dla maluszka

Paulina

Zgodnie z oczekiwaniami i opisem. Dziękuję.

Aleksandra

Such amazing, loving memory to have and hold forever. Such beautiful design, Weronika is very nice a...

Tena

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl