facebook instagram

Moda kołem się toczy, czyli jakie imiona były popularne w 2019 r.

Moda kołem się toczy, czyli jakie imiona były popularne w 2019 r.

Pamiętacie czasy, kiedy dziewczynkom dawano na imię Katarzyna lub Magdalena, a wśród chłopców najwięcej było Marcinów i Łukaszów? Minęły. Na chwilę zapewne, bo moda na imiona kołem się toczy. Jesteście ciekawi, w którym miejscu to koło zatrzymało się w 2019 r.?

Popularne imiona w 2019 r. — co się zmieniło?

Ministerstwo Cyfryzacji opublikowało właśnie statystyki dotyczące najpopularniejszych imionach w 2019r. Wynika z nich, że imiona, które 10 lat temu kojarzyły nam się z babciami, teraz święcą triumfy.

W czołówce popularnych imion w 2019 r. nie ma Magdaleny, a Katarzyna nie zmieściła się nawet w pierwszej pięćdziesiątce. Wśród imion żeńskich wciąż króluje Zuzanna. Tuż za nią: Julia i Zofia.

U chłopców podobnie. Antoni, który w 2016 r. zdetronizował Jakuba, wciąż cieszy się największą popularnością. Ale i Jakub ma się dobrze — zajmuje 2 miejsce. Za nim są: Jan, Szymon, Aleksander i Franciszek.

Mateusz jest dziś w 3. dziesiątce popularnych imion w 2019 r. Łukasza przegonił Wiktor, Olaf, a nawet Kuba. A przypomnijmy, że to ostatnie imię może pojawiać się w metrykach dopiero od 2015 r., kiedy to zmieniły się przepisy dotyczące nadawania imion. Wcześniej Kuba był jedynie zdrobnieniem Jakuba. Urzędnicy odmawiali wpisania go jako podstawowej formy imienia.

Ten ciekawy trend dotyczy również takich imion, jak: Ola, Hania, Marysia czy Aleks. Jeszcze niedawno nie mogły one figurować oficjalnie w dokumentach, a dziś rodzice wybierają je coraz chętniej.

TOP 10 popularnych imion 2019 r. wyglądało następująco:

Najpopularniejsze-imiona-2019

Popularne imiona w 2019 r. na kocykach NAME ME 

Śledzimy, co się dzieje w metrykach, i porównujemy dane z tym, co dzieje się u nas.

Wśród chłopców, których słodkich snów pilnują dziś nasze kocyki, najwięcej jest Antonich, Aleksandrów, Franciszków i Janów.

Wśród dziewczynek niespodzianka. Najczęściej pojawiały się imiona: Pola, Hanna, Zosia. Królująca w statystykach popularnych imion w 2019 r. Zuzanna jest u nas dopiero na 4 miejscu.

 TOP 10 popularnych imion w 2019 r., jakie wydrukowaliśmy na personalizowanych kocykach:

Popularne imiona na kocykach NAME ME — jak było wcześniej?

Podobne podsumowanie naszych firmowych statystyk robiliśmy ostatnio w 2016 r. Wiecie, co się okazuje, kiedy porównamy je z tym obecnym? Że niewiele się zmieniło!

Pierwsza dziesiątka z 2016 r. wciąż ma się dobrze. Pozmieniały się głównie pozycje poszczególnych imion, ale 8 imion żeńskich i 7 męskich zapuściło korzenie w TOP 10. Zauważyliśmy też ciekawy trend: świeżo upieczeni rodzice szczególnie chętnie wybierają imiona zaczynające się na M lub A (znamy nawet dwie rodziny, w których wszyscy — i rodzice, i dzieci — mają imiona na M.)

Ciekawi jesteśmy, które popularne imiona w 2019 r. przetrwają próbę czasu i jakie imiona trafią na kocyki w ciągu najbliższych 12 miesięcy. Czy w 2020 roku w TOP 10 zajdą jakieś zaskakujące zmiany? Czas pokaże.


Dla wszystkich, którzy przeczytali nasz post mamy nagrodę -10% na kocyki personalizowane: kod rabatowy IMIONA2019  


Kocyk z metryczka

Kocyk z imieniem dla noworodka

Czarno-białe karty dla niemowląt wspierają rozwój wzroku i innych zmysłów, a jednocześnie są świetną zabawą dla maluszka. Pobierz kontrastowe karty do druku – które są odwzorowaniem grafik z kocyków NAME ME.

SKLEP

Opinie